Sık Sorulan Sorular ...


 TMG-R2 Çıktı, Eski TMG'ye Gerek Var mı?

Yeni TMG-R2 programında henüz 'Enflasyon Düzeltmesi' kısmı yapılmadı. Bir müddet daha eski TMG programını kullanmaya devam edeceğiz.

 Eski TMG Windows 10'da Çalışır mı?

Bu program "Windows xp" işletim sisteminde çalışmak üzere "Visual Basic 5.0" ile kodlanmıştır.

VB 5.0 ile yazılmış programlar Windows 98 ile Windows Xp ve bunların arasında üretilmiş işletim sistemlerinde sorunsuz çalışırlar.

Bu işletim sistemlerine gömülü olarak gelmekte olan ancak Windows 98'den daha önceki işletim sistemleri (örn. Windows 95) için yahut Windows XP'den daha sonraki işletim sistemleri (örn. Vista, Windows 7, Windows 8, windows 10) için sisteme bir kez runtime modulü kurmak gerekmektedir.

Bu modülü internetten şu adresten ( msvbvm50 indir ) indirip; bilgisayarınıza kurunuz. Kurulum sırasında her soruda "next" düğmesine veya "enter" tuşuna basarak ilerleyiniz. Bu işlemi her bilgisayarda sadece bir kez yapacaksınız. Daha sonra bu bilgisayarda VB 5.0 ile yazılmış her tür programı kullanabilirsiniz.


 Eski TMG Programını Nasıl Güncel Tutarım?

Bu program yıl içinde güncellik için sadece "Yurt İçi Üretici Fiyat Endeks" rakamlarına ihtiyaç duyar. "Enflasyon Düzeltmesi/Yurt İçi Üretici Fiyatları" menüsünden bu rakamları güncellerseniz program da güncellenmiş olur.

TMG Güncelleme

Yıl değişiminde ise 12 aylık alan açmak için programcı tarafından güncelleme gerekecektir.