Bakanlık, kronik hastalıkların tam listesini yayımladı

Bakanlık, kronik hastalıkların tam listesini yayımladı

31 Mayıs 2020 Pazar 15:16 - 1.756 Görüntülenme

Kamuda yeni normale dönüş yarın başlıyor. Kamu kurumlarında çalışanlar 1 Haziran pazartesi itibariyle normal mesaiye dönecek. Peki kronik hastalar ne zaman işe başlayacak? İdari izinleri devam edecek mi? Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı tarafından bir genelge yayınlanırken, hangi hastalıkların kronik sayılacağı belirlendi.

Sağlık Bakanlığı, e-Nabız bölümüne yeni ekleme yaptı. Bakanlık, 2020/8 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi hükmünce idari izinli sayılacak Kamu Çalışanlarının Kronik Hastalıkları Listesini yayımladı.

e-Nabız sitesi yoğunluk nedeniyle aşırı yavaşladığından listeye erişmek uzun zaman alıyor. Listeye hızlı erişim adına 31.05.2020 günü saat 15.00 itibarıyla indirdiğimiz listeyi burada paylaşıyoruz:

İndirmek için 2020_8 Covid19-Kronik Hastalıklar Listesi.pdf bağlantısına tıklayınız.

Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar, idari izinli sayılacak.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında milyonlarca kamu personeli uzaktan ve esnek çalışma sistemine geçmişti. Geçtiğimiz günlerde açıklanan adımlarla birlikte kamu çalışanları 1 Haziran pazartesi (yarın) normal mesai yapmaya başlayacak. Kamuda normale dönüş için geri sayım başlarken hangi memurların mesaisine başlayacağı ya da kronik hastalığı olanlar ile hamilelerin idari izinlerinin olup olmayacağı merak konusu oldu.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla "Covid-19 Kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Normalleşme ve Alınacak Tedbirler" ile ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete`de yayımlandı. Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında mart ayından bu yana ofislere gitmeyen kamu çalışanlarının normalleşme süreci kapsamında mesaiye dönüşü için tarih belirlendi.

      

Diğer Son Haberler