2021-5 Sayılı Genelge

2021-5 Sayılı Genelge

2 Mart 2021 Salı 01:49 - 589 Görüntülenme

Kamu kurum ve kuruluşlarında normalleşme ve alınacak tedbirler konusunda Cumhurbaşkanlığı Genelgesi (2021/5 Sayılı) yayımlandı.

Resmi Gazete`nin 1 Mart 2021 tarih ve 31410 (mükerrer) sayısında yayımlanan Genelgeye göre; kamu kurum ve kuruluşları normal düzen ve mesai saatlerinde çalışmaya başlayacaklardır. Gerektiğinde illerde valilerce farklı mesai saatleri belirlenebilecektir.

Sağlık Bakanlığı ve MİT çalışanları hariç, yönetici kadro ve pozisyonunda bulunlar 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacaktır. İdari izinli sayılanlar bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak; bunların mali ve sosyal hak ve yardımları diğer özlük hakları saklı kalacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması, bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacaktır.

Genelgenin tamamını okumak için aşağıdaki kaynak bağlantısına tıklayınız.

Kaynak

      

Diğer Son Haberler