Tekdüzen Hesap Planı

Tekdüzen Hesap Planı


Bu modül; tekdüzen hesap planı ve açıklamaları, muhasebenin temel kavramları, muhasebe politikalarının açıklanması, mali tabloların çeşitleri, ilkeleri, biçimsel yapıları, düzenleme kuralları, dipnotları vb. konularında Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan ve çeşitli dokümanlarda yer alan bilgilerin tek bir dosyada toplanması amacına uygun elektronik bir başvuru kaynağı olmak üzere tasarlanmıştır.

Modül ile her bir ana grup, grup ve hesap hakkında açıklamaları görebilirsiniz. Bilanço, gelir tablosu ve diğer mali tabloların biçimsel yapılarını tetkik edebilirsiniz. İstediğiniz hesabı kolayca bulabilir, bu hesabın işleyişi, ek açıklamaları, denetlenmesi ve örnek yevmiye maddeleri konusundaki 40 yıllık bilgi birikimini topluca bir arada görebilirsiniz.

Programın diğer modüllerinde çalışırken kullanmak üzere; kendinize ait özel hesap planını oluşturabilirsiniz. Dosya / Nasıl Yapılır? menüsünde yapılan açıklamaları ilk kullanım aşamasında okumanız tavsiye edilir.

Merhaba programı içinden tekdüzen hesap planını görmek için Muhasebe işlemleri / Tekdüzen Hesap Planı menüsüne tıklayınız.

Bu parça, bu ve benzeri bir çok hesaplama, mevzuat, araç ve listenin güncel, sınırsız ve kısıtlanmadan bir arada sunulduğu Merhaba (Mali Müşavir Araçları) isimli programın bir parçasıdır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama, aynı zamanda aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar ücretsiz olup bazı özellikleri sınırlı, kısıtlanmış olabilir veya güncel olmayabilirler. Ancak çalışmaları için internet bağlantısı aramazlar. Mini program olarak indirmek isterseniz Tekdüzen Hesap Planı İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Ücretsiz Mini Programlarımız...

    Okuma: 819