Mini Ücret Bordrosu

Bordro
Mini bordro güncellendi. Programın bu versiyonunda, çıktı dosta türleri tanımlandı.

Her yıl başı asgari ücret açıklandıktan sonra ücret hesaplama tabloları sosyal medyada dolaşıma çıkar. Bekar, evli eşi çalışmayan, 1 çocuklu, 2 çocuklu, emekli olup da çalışan, kapıcı, normal, birinci-ikinci-üçüncü derece engelli, SGK Prim teşviki alan, işsizlik sigortası hesaplanan veya tam tersi vb. durumlar.

Kısacası statik olarak tablo yayınlamak isterseniz en az (4 x 2 x 2 x 2 x 2 x 5 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2=) 20.480 tablo yayınlamanız gerekir yine de bazı şeyler eksik kalır.

Örneğin bazı durumlarda asgari ücret dışında da hesaplama yapmanız gerekir, gün sayısını değiştirmeniz gerekir, netten brüte gitmeniz gerekir. Denetim yapıyorsanız eski dönemler hesaplamaları kontrol etmeniz gerekir.

Bu işe gönül vermiş-verecek hedef kitleniz, bir statik resimden çok daha fazlasını haketmektedir. Bu amaçla geliştirilen mini bordro programı 2007 yılından bu yana 14 yıldır ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ve geçmişten günümüze 25 dönem için bu hesaplamaları sizin için yapmaktadır.

Mini bordro programı aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır:

1) Brüt`ten Net`e ve Net`den Brüt`e hesaplama,

2) 01/07/2004 tarihinden itibaren tüm mevzuat dönemlerine uygun,

3) Asgari geçim indiriminde eş çalışma durumu ve çocuk sayısında tüm alternatiflere uygun,

4) Asgarî geçim indirimi hesaplanan asgarî ücretlilere, Gelir Vergisi Kanunu tarifesi nedeniyle içinde bulunulan yılın Ocak ayına ilişkin ödenen net ücretin altına düşmesi sonucunda ilave asgari geçim indirimi hesaplayabilir,

5) Sakatlık İndirimi, kapıcı muafiyeti, emekli çalışan seçimleri yapılabilir,

6) İşveren maliyetinde SGK İşveren payı değiştirilebilir özellikte, ayrıca %6 işveren prim desteği ile 6111 ve 7103 sayılı Kanunlarla getirilen ilave teşviklere uygun hesaplama seçenekleri mevcut,

7) Gelir vergisinde önceki dönemlerden gelen matrah eklenebilir,

8) 1-30 Gün arasında çalışma günleri belirlenebilir,

9) Tüm hesaplama ayrıntıları ekrandan görülebilir ve ekran görüntüsü ".pdf",".png" ve ".docx" formatlarında kaydedilebilir.

Programın kullanımı konusunda eski bir video https://youtu.be/OhQAq4MF0d0 adresinde bulunmaktadır.

Bu parça, bu ve benzeri bir çok hesaplama, mevzuat, araç ve listenin güncel, sınırsız ve kısıtlanmadan bir arada sunulduğu Merhaba (Vergi Denetim Araçları) isimli programın bir parçasıdır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama, masaüstü programı olup sadece Windows (Windows 10, Windows 7 vb.) işletim sisteminde çalışır, cep telefonlarında çalışmaz. Aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar ücretsiz olup bazı özellikleri sınırlı, kısıtlanmış olabilir veya güncel olmayabilirler. Ancak çalışmaları için lisans, üyelik, internet bağlantısı, vb.özellikler aramazlar. İndirmek isterseniz Mini Ücret Bordrosu İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Ücretsiz Mini Programlarımız...

    Okuma: 46.975