Mini Ücret Bordrosu

Bordro
Mini bordro güncellendi. Programın bu versiyonunda, farklı DPI ayarlarında çıktı iyileştirildi.

Her yıl başı asgari ücret açıklandıktan sonra ücret hesaplama tabloları sosyal medyada dolaşıma çıkar. Bekar, evli eşi çalışmayan, 1 çocuklu, 2 çocuklu, emekli olup da çalışan, kapıcı, normal, birinci-ikinci-üçüncü derece engelli, SGK Prim teşviki alan, işsizlik sigortası hesaplanan veya tam tersi vb. durumlar.

Kısacası statik olarak tablo yayınlamak isterseniz en az (4 x 2 x 2 x 2 x 2 x 5 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2 x 2=) 20.480 tablo yayınlamanız gerekir yine de bazı şeyler eksik kalır.

Örneğin bazı durumlarda asgari ücret dışında da hesaplama yapmanız gerekir, gün sayısını değiştirmeniz gerekir, netten brüte gitmeniz gerekir. Denetim yapıyorsanız eski dönemler hesaplamaları kontrol etmeniz gerekir.

Bu işe gönül vermiş-verecek hedef kitleniz, bir statik resimden çok daha fazlasını haketmektedir. Bu amaçla geliştirilen mini bordro programı 2007 yılından bu yana 14 yıldır ücretsiz olarak sunulmaktadır. Ve geçmişten günümüze 25 dönem için bu hesaplamaları sizin için yapmaktadır.

Mini bordro programı aşağıdaki özellikleri barındırmaktadır:

1) Brüt`ten Net`e ve Net`den Brüt`e hesaplama,

2) 01/07/2004 tarihinden itibaren tüm mevzuat dönemlerine uygun,

3) Asgari geçim indiriminde eş çalışma durumu ve çocuk sayısında tüm alternatiflere uygun,

4) Asgarî geçim indirimi hesaplanan asgarî ücretlilere, Gelir Vergisi Kanunu tarifesi nedeniyle içinde bulunulan yılın Ocak ayına ilişkin ödenen net ücretin altına düşmesi sonucunda ilave asgari geçim indirimi hesaplayabilir,

5) Sakatlık İndirimi, kapıcı muafiyeti, emekli çalışan seçimleri yapılabilir,

6) İşveren maliyetinde SGK İşveren payı değiştirilebilir özellikte, ayrıca %6 işveren prim desteği ile 6111 ve 7103 sayılı Kanunlarla getirilen ilave teşviklere uygun hesaplama seçenekleri mevcut,

7) Gelir vergisinde önceki dönemlerden gelen matrah eklenebilir,

8) 1-30 Gün arasında çalışma günleri belirlenebilir,

9) Tüm hesaplama ayrıntıları ekrandan görülebilir ve ekran görüntüsü ".pdf",".png" ve ".docx" formatlarında kaydedilebilir.

Programın kullanımı konusunda eski bir video https://youtu.be/OhQAq4MF0d0 adresinde bulunmaktadır.

Kiralama İşlemleri

Bu program; eğer 7 Temmuz 2021 tarihine kadar Merhaba programı üzerinden abonelik kaydı yaptırır iseniz ücretsiz, aksi halde 7 Temmuz 2021 tarihinden itibaren ücretli olacaktır. Bu takdirde programın ön kullanımı/test edilmesi için verilen 3 günlük süre bittiğinde ve programı kullanmaya devam etmek istiyorsanız kiralama yapmanız gerekecektir. Kiralama işlemleri kılavuzunu okumak için buraya tıklayınız.

Kiralama konusunda sık sorulan soruları okumak için buraya tıklayınız.

Bu uygulama, masaüstü programı olup sadece Windows (Windows 10, Windows 7 vb.) işletim sisteminde çalışır, cep telefonlarında çalışmaz. Bu ve benzeri bir çok mini uygulama Merhaba (Denetim Araçları) isimli tek bir program içinde sunulmaktadır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar tanıtım amaçlı olup sizi "Merhaba" programını kullanmaya yönlendirebilirler. Mini program olarak indirmek ve kullanmak isterseniz Mini Ücret Bordrosu İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Mini Programlarımız...

    Okuma: 48.683