Karekod Oku-Oluştur

Karekod
Yeni kullanıma sunuldu.

Bilgisayarınız için Kare Kod Okuma veya Oluşturma Programı

QR Kodu, barkodun iki boyutlu bir versiyonudur ve genellikle siyah ve beyaz piksel desenlerinden oluşur. "QR" kısaltması "Quick Response" (Hızlı Yanıt) anlamına gelir ve Kodun içinde gizlenen bilgiye anında erişimi ifade eder.

Karekod, bilgisayarınızdaki bir dosyada ya da web sitelerinde gezinirken karşılaştığınız kare kodları okumanızı sağlayan ücretsiz ve kullanımı kolay bir programdır. Program bilgisayarınızdaki bir resim dosyasında ya da bilgisayar ekranındaki bir kare kodu rahatlıkla okumanızı sağlar.

Programla aynı zamanda karekod da oluşturabilirsiniz. Uygulama 2950 karaktere kadar istediğiniz metni karekoda dönüştürür. Türkçe karakter desteği de bulunmaktadır.

Ekranda görülen karekod resmi içinde 105 kelimeden oluşan bu metin bulunmaktadır.

Bu uygulama, masaüstü programı olup sadece Windows (Windows 10, Windows 7 vb.) işletim sisteminde çalışır, cep telefonlarında çalışmaz. Bu ve benzeri bir çok mini uygulama Merhaba (Denetim Araçları) isimli tek bir program içinde sunulmaktadır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar tanıtım amaçlı olup sizi "Merhaba" programını kullanmaya yönlendirebilirler. Mini program olarak indirmek ve kullanmak isterseniz Karekod Oku-Oluştur İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Mini Programlarımız...

    Okuma: 2.637