Tekdüzen Hesap Planı

Tekdüzen Hesap Planı
Tekdüzen hesap planına ilişkin mini program güncellendi. Bu versiyonda program bağımsız çalışan bir uygulama haline getirildi ve örnek yevmiye maddeleri eklendi.

Muhasebe mesleğine gönül vermiş kişiler için elektronik bir başvuru kaynağı olarak tasarlanan tekdüzen hesap planı mini programı 2003 yılından bu yana ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Bu uygulamayla; tekdüzen hesap planı ve açıklamaları, muhasebenin temel kavramları, muhasebe politikalarının açıklanması, mali tabloların çeşitleri, ilkeleri, biçimsel yapıları, düzenleme kuralları, dipnotları vb. konularında Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan ve çeşitli dokümanlarda yer alan bilgiler tek bir programda toplanmıştır.

Bilgiler, hesapların denetlenmesi ve örnek yevmiye maddeleriyle zenginleştirilmiştir. Örnek yevmiye maddeleri vakit buldukça işlenmeye devam edilmektedir.

Dosya / Nasıl Yapılır? menüsünde yapılan açıklamalar vasıtasıyla kendinize ait özel hesap planını oluşturabilirsiniz.

Bu parça, bu ve benzeri bir çok hesaplama, mevzuat, araç ve listenin güncel, sınırsız ve kısıtlanmadan bir arada sunulduğu Merhaba (Vergi Denetim Araçları) isimli programın bir parçasıdır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama, masaüstü programı olup sadece Windows (Windows 10, Windows 7 vb.) işletim sisteminde çalışır, cep telefonlarında çalışmaz. Aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar ücretsiz olup bazı özellikleri sınırlı, kısıtlanmış olabilir veya güncel olmayabilirler. Ancak çalışmaları için lisans, üyelik, internet bağlantısı, vb.özellikler aramazlar. İndirmek isterseniz Tekdüzen Hesap Planı İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Ücretsiz Mini Programlarımız...

    Okuma: 5.743