Tekdüzen Hesap Planı

Tekdüzen Hesap Planı
Tekdüzen hesap planında "522 Hesap" bilgileri güncellendi, örnek yevmiye maddelerine eklemeler yapıldı.

Muhasebe mesleğine gönül vermiş kişiler için elektronik bir başvuru kaynağı olarak tasarlanan tekdüzen hesap planı mini programı 2003 yılından bu yana ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

Bu uygulamayla; tekdüzen hesap planı ve açıklamaları, muhasebenin temel kavramları, muhasebe politikalarının açıklanması, mali tabloların çeşitleri, ilkeleri, biçimsel yapıları, düzenleme kuralları, dipnotları vb. konularında Hazine ve Maliye Bakanlığınca yapılan ve çeşitli dokümanlarda yer alan bilgiler tek bir programda toplanmıştır.

Bilgiler, hesapların denetlenmesi ve örnek yevmiye maddeleriyle zenginleştirilmiştir. Örnek yevmiye maddeleri vakit buldukça işlenmeye devam edilmektedir.

Dosya / Nasıl Yapılır? menüsünde yapılan açıklamalar vasıtasıyla kendinize ait özel hesap planını oluşturabilirsiniz.

Bu uygulama, masaüstü programı olup sadece Windows (Windows 10, Windows 7 vb.) işletim sisteminde çalışır, cep telefonlarında çalışmaz. Bu ve benzeri bir çok mini uygulama Merhaba (Denetim Araçları) isimli tek bir program içinde sunulmaktadır. Merhaba programını indirmek için Merhaba İndir, tetkik etmek için Merhaba Tetkik bağlantısına tıklayınız.

Bu uygulama aşağıda listelenen benzerleri gibi, mini program olarak da dağıtılmaktadır. Mini programlar tanıtım amaçlı olup sizi "Merhaba" programını kullanmaya yönlendirebilirler. Mini program olarak indirmek ve kullanmak isterseniz Tekdüzen Hesap Planı İndir bağlantısına tıklayınız.

Diğer Mini Programlarımız...

    Okuma: 3.235